Officers & Committees

Officers and Exective Board

photo

Barbara Smith

President, Prothonotary/Clerk of Courts
Lebanon County
photo

Jodi Esoldo

First Vice President, Prothonotary/Clerk of Courts
Lawrence County
photo

Stephanie Wolf

Second Vice President, Prothonotary/Clerk of Courts
Snyder County
photo

Susanne Straub Schneider

Secretary, Prothonotary/Clerk of Courts
Elk County
photo

Jonathan DelCollo

Treasurer, Prothonotary
Berks County
photo

Eric Feder

Past President, Director, Office of Judicial Records
Philadelphia County
photo

Jeremy S. Breon

Prothonotary/Clerk of Courts
Centre County
photo

Debbie Bookman

Prothonotary
Chester County
photo

Cindy Love

Prothonotary/Clerk of Courts
Clinton County
photo

Timothy C. Dye

Clerk of Courts
Fayette County
photo

Andrew Spade

Prothonotary
Lancaster County

Auditing Committee

photo

Stephanie Wolf

Snyder County
photo

Timothy C. Dye

Fayette County
photo

Todd Rock

Franklin County
photo

Zoe Burd

Perry County

By-Laws Committee

photo

Barbara Smith

Lebanon County
photo

Dennis Lebo

Cumberland County
photo

Cindy Love

Clinton County
photo

Todd Rock

Franklin County
photo

Randy Degenkolb

Indiana County

Clerk of Courts/AOPC Member Forum

photo

Barbara Smith

Lebanon County
photo

Jodi Esoldo

Lawrence County
photo

Stephanie Wolf

Snyder County
photo

Susanne Straub Schneider

Elk County
photo

Dennis Lebo

Cumberland County
photo

Patricia Wetherbee

Crawford County
photo

Judy Enslen

Beaver County
photo

Eric Feder

Philadelphia County
photo

Lisa Weiland Lotz

Butler County
photo

Aubrea Hagerty-Haynes

Erie County
photo

Mauri Kelly

Lackawanna County
photo

George Warden

Monroe County
photo

Susan Kauwell

Montour County
photo

Jan Krupinski

Susquehanna County
photo

Cindy Zika Adams

Wyoming County

Clerk of Courts Manual Committee

photo

Judy Enslen

Beaver County
photo

Max Pavlovich

Cambria County
photo

Tyra Boni

Carbon County
photo

Jeremy S. Breon

Centre County
photo

Yolanda Van de Krol

Chester County
photo

Cindy Love

Clinton County
photo

Todd Rock

Franklin County
photo

George Warden

Monroe County
photo

Rose Svonavec

Somerset County
photo

Jan Krupinski

Susquehanna County
photo

Megan Loughner

Westmoreland County

County Gift Committee

photo

Patricia Wetherbee

Crawford County
photo

Kelly L. Ferrari

Butler County
photo

Lisa Weiland Lotz

Butler County
photo

Tyra Boni

Carbon County
photo

Kayla Semmel

Carbon County
photo

Laura Hough

Washington County

Distribution Committee

photo

Stephanie Wolf

Snyder County
photo

Kelly L. Ferrari

Butler County
photo

Tyra Boni

Carbon County
photo

Kayla Semmel

Carbon County
photo

Timothy C. Dye

Fayette County
photo

Susan Kauwell

Montour County
photo

Zoe Burd

Perry County

Historian Committee

photo

Lisa Weiland Lotz

Butler County
photo

Rose Svonavec

Somerset County

Nominating Committee

photo

Stephanie Wolf

Snyder County
photo

Dennis Lebo

Cumberland County
photo

Patricia Wetherbee

Crawford County
photo

Judy Enslen

Beaver County
photo

Beverly Boyd

Adams County
photo

Kelly L. Ferrari

Butler County

Orientation/Mentoring Committee

photo

Stephanie Wolf

Snyder County
photo

Dennis Lebo

Cumberland County
photo

Patricia Wetherbee

Crawford County
photo

Judy Enslen

Beaver County
photo

Kelly L. Ferrari

Butler County
photo

Lisa Weiland Lotz

Butler County
photo

Kayla Semmel

Carbon County
photo

Debbie Bookman

Chester County
photo

Nina Capuzzi Frankhouser

Fayette County
photo

Timothy C. Dye

Fayette County
photo

Sarah Snare

Huntingdon County
photo

George Warden

Monroe County
photo

Susan Kauwell

Montour County
photo

Zoe Burd

Perry County
photo

Rose Svonavec

Somerset County
photo

Laura Hough

Washington County

PA County Records Committee

photo

Eric Feder

Philadelphia County

Prothonotary Manual Committee

photo

Susanne Straub Schneider

Elk County
photo

Jeremy S. Breon

Centre County
photo

Debbie Bookman

Chester County
photo

Cindy Love

Clinton County
photo

Andrew Spade

Lancaster County
photo

Noah Marlier

Montgomery County
photo

Jan Krupinski

Susquehanna County
photo

Laura Hough

Washington County

PSAECO Committee

photo

Dennis Lebo

Cumberland County
photo

Jonathan DelCollo

Berks County
photo

Patricia Wetherbee

Crawford County
photo

Eric Feder

Philadelphia County
photo

Todd Rock

Franklin County
photo

George Warden

Monroe County

Regional Meeting Committee

photo

Stephanie Wolf

Snyder County
photo

Patricia Wetherbee

Crawford County
photo

Kelly L. Ferrari

Butler County
photo

Tyra Boni

Carbon County
photo

Kayla Semmel

Carbon County
photo

Debbie Bookman

Chester County
photo

Cindy Love

Clinton County
photo

Timothy C. Dye

Fayette County
photo

Rose Svonavec

Somerset County
photo

Jan Krupinski

Susquehanna County
photo

Laura Hough

Washington County
photo

Cindy Zika Adams

Wyoming County

Vendor Committee

photo

Barbara Smith

Lebanon County
photo

Susanne Straub Schneider

Elk County
photo

Jonathan DelCollo

Berks County
photo

Kelly L. Ferrari

Butler County
photo

Kayla Semmel

Carbon County
photo

Cindy Love

Clinton County
photo

Timothy C. Dye

Fayette County

Ways and Means Committee

photo

Tyra Boni

Carbon County
photo

Kayla Semmel

Carbon County
photo

Nina Capuzzi Frankhouser

Fayette County
photo

Randy Degenkolb

Indiana County
photo

Mauri Kelly

Lackawanna County
photo

Diane Miller

Union County
photo

Jennifer Phillips

Warren County

Website/Automation Committee

photo

Dennis Lebo

Cumberland County
photo

Eric Feder

Philadelphia County
photo

Ravi Chellaiah

Allegheny County
photo

Sarah Snare

Huntingdon County

Legislative Committee

photo

Patricia Wetherbee

Crawford County (Area 1)
photo

Brian Spencer

Clearfield County (Area 2)
photo

Susan Kauwell

Montour County (Area 3)
photo

George Warden

Monroe County (Area 4)
photo

Randy Degenkolb

Indiana County (Area 5)
photo

Todd Rock

Franklin County (Area 6)
photo

Dennis Lebo

Cumberland County (Area 7)
photo

Jonathan DelCollo

Berks County (Area 8)
photo

Eric Feder

Philadelphia County (Area 9)